Baltimore Tower

Główna / Portfolio projektów / Baltimore Tower
Luksusowa zabudowa mieszkalna

Opis projektu

Zarys projektu – Baltimore Tower

Baltimore Tower wznosi się na 138 m i jest jednym z 10 najwyższych budynków na Isle of Dogs. Choć wieża nie jest najwyższym z nich, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów dzięki jej wyjątkowej elewacji. Ustawienie szklanych paneli sprawia, że oglądający mają wrażenie, jakby budynek się obracał, mimo że struktura jest całkowicie pionowa bez jakichkolwiek odchyleń. Budowla ma własny charakter wzmocniony przez otwarte balkony na każdym piętrze, wyjątkową dbałość o szczegóły i zapierające dech w piersiach widoki z najwyższego piętra. Baltimore Tower mieści w sobie kino, basen o długości 25 metrów, siłownię i miejsca do rekreacji dla mieszkańców oraz bar i restaurację na 43., 44. i 45. piętrze.

Zarys projektu – 2030-1

Skrzynka pocztowa o wyjątkowym wyglądzie i charakterze. Model 2030-1 pozwala na zachowanie luksusowego standardu budynku i stworzenie wewnętrznego punktu skupienia. Dzięki wykończeniu ze szczotkowanej stali nierdzewnej skrzynka staje się czymś więcej niż tylko miejscem do odbioru poczty – to coś, o czym można rozmawiać i traktować jako piękny mebel.

Projekt skrzynek i wspaniały wystrój podkreślają oświetlenie w pomieszczeniu i bez przerwy przypominają o pięknie, które budynek chce podtrzymać.

Skrzynki znajdują się w lobby Arena Tower i są wbudowane w specjalnie stworzone drewniane wnęki. To żywy przejaw wizji architekta.

Partnerzy projektu – John Planck Ltd

Współpracowaliśmy z jednym z najlepszych kupców żelaznych na peryferiach Londynu: John Planck Ltd. Firma zapewniła żelazo potrzebne do wykonania projektu i skrzynek pocztowych.

Firma John Planck Ltd jest znanym londyńskim kupcem żelaznym i posiada szerokie portfolio wykonanych projektów.

Szczegóły projektu

Rodzaj projektu: Luksusowa zabudowa mieszkalna
Rok: 2018
Lokalizacja: Londyn
Produkt: Seria Standard
Model: 2030-1