Secured by Design

Czym jest Secured by Design?

Secured by Design (SBD) to rozpoczęta w 1989 r. policyjna inicjatywa mająca na celu doradzanie i zachęcanie podmiotów związanych ze specyfikacjami, projektami i produkowaniem nowych domów i mieszkań do wykorzystywania środków ochrony przed przestępczością. Secured by Design należy do służb policji i jest wspierane przez Home Office i powołane przez Departament Regionów i Samorządu Terytorialnego w dokumencie Approved Document Q.

Skrzynki pocztowe zgodne z Secured by Design

Uwaga! Zgodne nie oznaczają pełnego bezpieczeństwa! – wyjaśnimy, co znaczy to zdanie.

Wiele firm twierdzi, że ich skrzynki pocztowe, niezależnie od sposobu ich wytworzenia, są SBD, mimo że w rzeczywistości są tylko „zgodne” z sekcją 2A paragrafem 32.2 Secured by Design Homes 2019 guide„Wspólne obiekty dostarczania poczty w budynkach muszą być zaprojektowane tak, by posiadały następujące cechy:
1. Wytrzymała konstrukcja,
2. Elementy zapobiegające wyławianiu poczty,
3. Maksymalna wielkość otworu 260 x 40 mm”

Jak widać, wystarczy, że „zgodna” skrzynka jest wykonana z metalu, posiada zamek i wystarczająco mały otwór, by zapobiec łatwemu wyławianiu poczty. Jednak tego typu produkty nie zostały przetestowane i nie posiadają żadnego standardowego certyfikatu.

WSZYSTKIE skrzynki pocztowe mogą być „zgodne”, ale praktycznie żadna z nich nie jest zabezpieczona przed kradzieżą poczty lub wandalizmem. Używając śrubokrętu lub zwykłego narzędzia do otwierania zamków, czasem nawet wykorzystując trochę siły fizycznej, można z łatwością włamać się do skrzynki. Produkty na zdjęciu były oznaczone jako „Zgodne z Secured by Design Homes 2019 guide”…

Skrzynki pocztowe CERTYFIKOWANE Secured by Design TS009:2019

TS009:2019 to techniczna specyfikacja instytucji Door & Hardware Federation (DHF), wspieranej przez SBD, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i ogólnych wymagań wolnostojących, zawieszonych i wbudowanych skrzynek pocztowych. W tym przypadku skrzynka na listy jest testowanym i certyfikowanym produktem zabezpieczonym przed manipulacją i atakiem.

Możesz pobrać SBD Homes 2019 guide i dokument TS009:2019 oraz się z nimi zapoznać:

Rygorystyczne testy wykonywane przez Exova Warringtonfire, jednego z wiodących niezależnych laboratoriów testowych, są podstawą SBD i DHF. Jeśli skrzynka pomyślnie ukończy testy, otrzymuje certyfikat TS009 grade 1 (bezpieczna) lub grade 2 (bardzo bezpieczna).

Podsumowując, wybierz swoją skrzynkę pocztową ostrożnie, ponieważ niektóre firmy wprowadzają klientów w błąd, by zwiększyć sprzedaż. Kiedy projekt posiada oznaczenie Secured by Design lub TS009, zawsze poproś o pokazanie certyfikatu!

DAD009 by DAD

Pierwsza na rynku skrzynka pocztowa z certyfikatem TS009 Secured by Design.

Wzmocniony stalowy korpus, duża pojemność, opatentowany mechanizm zamka, cylinder o wysokim standardzie bezpieczeństwa i urządzenie zapobiegające wyławianiu poczty czynią ten produkt najwytrzymalszą skrzynką pocztową na świecie i zapewniają jej certyfikat TS009:2019 (grade 2).

Jakie są zalecenia SBD Homes 2019 guide dla skrzynek na listy?

Sekcja 2. Secured by Design Homes 2019 guide odnosi się do fizycznego bezpieczeństwa domu. Znajdują się w niej wytyczne odnoszące się do bezpiecznej dostawy poczty do domów, mieszkań, apartamentów i akademików.

Wyciągnęliśmy i podkreśliliśmy najważniejsze punkty warte przemyślenia przy ustawianiu skrzynek pocztowych oraz stworzyliśmy pomocną wizualizację, która pomoże ci zrozumieć i sprecyzować właściwe skrzynki Secured by Design. Jak zauważysz, SBD stanowczo zaleca standard TS009:2019 jako gwarancję, że wszystkie wymagane cechy skrzynki na listy SBD są spełnione.

Specyfikacje skrzynek pocztowych DAD

DAD mailbox specifications guide

21.27

Z otworami na listy wiążą się coraz poważniejsze problemy, w tym kradzież tożsamości, podpalenie, zbrodnia nienawiści, manipulacja zamkiem i „wyławianie” osobistych przedmiotów (w tym poczty, kluczy do pojazdów i domów, kart kredytowych itd.). By zapobiec podobnym problemom, SBD stanowczo zaleca tam, gdzie to możliwe, dostarczanie poczty przez zewnętrzną skrzynkę na listy spełniającą wymagania Door and Hardware Federation standard Technical Standard 009 (TS 009) lub dostawę „przez ścianę” do bezpiecznego obszaru w miejscu zamieszkania. Powinno być łatwo dostępne, tzn. na wysokości odpowiedniej dla wielu użytkowników.

21.33

Montowane skrzynki na listy muszą być wytrzymałe. Skrzynki na listy TS 009 oferują pewność, że wszystkie powyższe wymagania zostały spełnione. W obszarach o podwyższonej przestępczości TS 009 zapewnia najbezpieczniejszy sposób na dostarczenie przesyłki, jednocześnie eliminując ryzyko związane z otworami. Skrzynka na listy musi być bezpiecznie przymocowana do boku budynku zgodnie z wytycznymi producenta oraz musi się znajdować w pozycji pod naturalnym nadzorem.

Odpowiednie skrzynki DAD: Standard – Ognioodporne – Shark – DAD 009

21.34

Istnieją ograniczenia projektowe, które zapobiegają instalacji w drzwiach otworu na listy z osłoną, np. wąski korytarz, lub sytuacje, w których instalacja montowanej skrzynki na listy jest niepożądana, np. w korytarzu. W takich przypadkach warto jest zapewnić dostawę „przez ścianę” do bezpiecznej wewnętrznej skrzynki na listy. Tego typu skrytka musi spełniać te same cechy projektowe, które zostały opisane powyżej dla skrzynki montowanej na ścianie. Zabezpieczenia przeciwpożarowe również są zalecane, jeśli istnieje ryzyko tego typu przestępstw.

Odpowiednie skrzynki DAD: Teleskopowe ze spadkiem – Panele boczne

32.1

Z dostawą poczty do budynków zawierających wiele mieszkań lub sypialni wiążą się coraz poważniejsze problemy. Z tego powodu dostawa indywidualna, która zagraża bezpieczeństwu obszaru mieszkalnego w zamieszkałym budynku, jest niedozwolona. Powinny być zapewnione obiekty, które pozwalają na doręczenie przesyłek w bezpieczne miejsca, tak jak opisano poniżej.

32.2

Obiekty komunalne doręczenia poczty w wejściach do budynków, w których znajduje się wiele mieszkań lub pomieszczeń (np. akademik) powinny zostać zaprojektowane tak, by zawierały następujące elementy:

 • Lokalizacja przy głównym wejściu do / wyjściu z budynku w polu widzenia, w wewnętrznym obszarze objętym monitoringiem lub w korytarzu z kontrolą dostępu, lub na zewnątrz przed budynkiem w polu widzenia jego mieszkańców;
 • Wytrzymała budowa;
 • Otwory pojedynczych skrzynek na listy nie powinny przekraczać wymiarów 260 mm x 40 mm;
 • Elementy zapobiegające wyławianiu poczty;
 • Zabezpieczenia przeciwpożarowe, jeśli są potrzebne;
 • Instalacja zgodnie z zaleceniami producenta.

Odpowiednie skrzynki DAD: Standard – Ognioodporne – Shark – DAD 009

32.3

Wewnętrzne obiekty komunalne dostarczania poczty obsługujące wiele mieszkań lub pomieszczeń (np. akademik) powinny zostać zaprojektowane tak, by zawierały następujące elementy:

 • Lokalizacja w polu widzenia w bezpiecznym obszarze przy głównym wyjściu/wejściu;
 • Wytrzymała budowa;
 • Otwory pojedynczych skrzynek na listy nie powinny przekraczać wymiarów 260 mm x 40 mm;
 • Elementy zapobiegające wyławianiu poczty;
 • Zabezpieczenia przeciwpożarowe, jeśli są potrzebne;
 • Instalacja zgodnie z zaleceniami producenta.
 • Strategia dostępu do budynku powinna brać pod uwagę mieszkańców, którzy potrzebują pomocy, by odebrać przesyłki.

32.4

Skrzynki pocztowe z certyfikatem Door & Hardware Federation Technical Specification 009 (TS 009) oferują pewność, że wszystkie wymienione wyżej warunki zostały spełnione. W obszarach o podwyższonej przestępczości TS 009 zapewnia najbezpieczniejszy sposób dostarczenia poczty, jednocześnie eliminując ryzyko związane z doręczaniem listów, tj. podpalenie, „wyławianie” osobistych przesyłek.

45.1

Z dostawą poczty do budynków zawierających wiele mieszkań lub sypialni wiążą się coraz większe problemy. Z tego powodu komunalna dostawa poczty powinna odbywać się zgodnie z wymaganiami w sekcji 2a, paragrafie 32.

Odpowiednie skrzynki pocztowe DAD: Standard – Ognioodporne – Shark – DAD 009